Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyrovnej se s pomluvami!

19. 8. 2011

Je to běžná záležitost života. Někteří lidé tím prostě žijí a neuvědomují si, že pomlouvané osobě velmi ubližují? Je to i tvůj případ? Naučit se to házet za hlavu!

Ať už se snažíš sebevíc, vždy se setkáš s kritikou. Jednou jsi namyšlená a s nikým se nebavíš, podruhé zase šprtka, či vlezlá. Je jedno jak se chováš, některé holky, tě prostě odrovnají vždycky. Jenže proč to dělají?

 


Proč mě lidé pomlouvají?

 Důvodů je mnoho, holt kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Jde samozřejmě velmi často o závist. Jsi pěkná? Mají vaši rodiče dobrou práci za slušné peníze? Prostě by chtěli mít to co ty! Také využijí každého momentu, kdy by ti mohli ukázat, jak jsi špatná. Dostala jsi rovnátka? Tak šup se ti vysmát! Některé holky prostě přemýšlejí jinak a místo, aby se zamysleli sami nad sebou, tak řeší jiné.

 

 

Pomlouvání

 

 

Jak proti tomu bojovat?

 Není to vůbec jednoduché, ale pokud se nechceš trápit, budeš muset začít. Základem je tvá sebedůvěra! Postav se před zrcadlo a řekni si sama sobě, že máš na víc. Zkus si na papír sepsat tvé přednosti, ale i stinné stránky. Napiš si proč by tě měli mít rádi, a proč si myslíš, že tě rádi nemají. Pořád dokola si opakuj, že ty jsi lepší než oni a snaž se zvednout si sebevědomí.

 


Vysměj se jim

 Rozděl si své přátele na dvě části. Na ty, kteří ti mohou být vcelku ukradení a na ty, od kterých by tě pomluvy ranily. Pokud tě pomluví tobě ukradení lidé, vysměj se jim! Prostě si z toho nedělej žádnou hlavu. S lidmi, jejichž pomluvy tě mrzí, si zkus promluvit. Řekni jim, že se k tobě doneslo, co o tobě řekli a zeptej se proč mají takový názor. Uvidíš, že je to za chvíli přestane bavit, když uvidí, že ty si s tím hlavu nelámeš.


 

Pomlouvání

 

 

Hlavně se nehádej!

 Ať už je pomluva tvé osoby sebe horší, nikdy se nesniž na tu úroveň, že bys holkám nadávala, či je jinak urážela. Tím by se na koně dostaly ony a ty bys zase byla ta špatná. Měly by o čem mluvit. Místo toho se jen usměj a řekni něco ve stylu: „Že vás to pořád baví…“. Uvidíš, že uspěješ!

 


Nesnižuj se!

V žádném případě se nesniž na jejich úroveň, že bys je také začala pomlouvat. Tím by ses dostala do začarovaného kruhu, ze kterého je těžké vylézt. Prostě si řekni, že ty jsi lepší a máš důležitější věci na práci, než se zabývat nějakými husami.
 

 zdroj:Krásná.cz

                                                                        Kačik

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

e-mail-ptej se-piš-zúčastni se

topcoolfunny@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 1
Celkem: 111380
Měsíc: 1777
Den: 76